Skip to content

Globalny wzrost cen

Co nas czeka w 2021 roku?
Globalny wzrost cen

Sytuacja, z jaką mierzymy się od ponad roku, jest precedensem na skalę światową. Pandemia odcisnęła piętno na każdej dziedzinie naszego życia. Jej skutki dotkliwie odczuła również branża poligraficzna. Co nas czeka w 2021?

Przede wszystkim podwyżki cen zakupu surowców i komponentów, co w sposób bezpośredni przekłada się na wzrost kosztów produkcji i tym samym cen sprzedaży. Wyraźne wzrosty cen na rynku surowców obserwujemy od początku roku. Drastycznie rosną ceny celulozy na rynkach światowych — w porównaniu z sierpniem ubiegłego roku jest to wzrost o ponad 30%. Dodatkowo pojawiły się zakłócenia w łańcuchu dostaw spowodowane brakiem kontenerów w transporcie frachtowym. Systematycznie rosną koszty energii. Producenci i dostawcy obawiają się również utrudnień związanych z wystąpieniem siły wyższej w sektorze produkcji chemicznej.

Globalny wzrost cen - Bez kategorii - Emerson

Wydaje się, iż ten trend niestety utrzyma się przez kolejne miesiące. Firma Emerson dokłada wszelkich starań, by maksymalnie zniwelować podwyżki wyrobów gotowych i usług, przy czym zarówno postępujące podwyżki, jak i wydłużone terminy realizacji dostaw surowców i komponentów do produkcji mogą wpływać na poziom cenowy oraz terminy realizacji zleceń.

Udostępnij wpis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Emerson na targach w Chinach i Hong Kongu

Przełom kwietnia i maja to dla nas okres podróżowania po targach w Chinach i Hong Kongu w poszukiwaniu nowych produktów – inspiracji dla nas i naszych Klientów.
CZYTAJ WIĘCEJ
Tablica fundraisingowa

Tablica do zbiórek – innowacyjna skarbonka dla organizacji non-profit

Odkryjcie innowacyjne podejście do zbiórek publicznych, które łączy prostotę tradycyjnej skarbonki z nowoczesnym designem i personalizacją. Nasza tablica do zbiórek to więcej niż tylko narzędzie do gromadzenia środków.
CZYTAJ WIĘCEJ

Filia Emerson w stolicy Niemiec

Emerson z dumą ogłasza otwarcie nowej filii w Berlinie – Emerson Germany GmbH! To przypieczętowanie naszej obecności na rynku niemieckim.
CZYTAJ WIĘCEJ