Skip to content

Globalny wzrost cen

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Co nas czeka w 2021 roku?

Sytuacja, z jaką mierzymy się od ponad roku, jest precedensem na skalę światową. Pandemia odcisnęła piętno na każdej dziedzinie naszego życia. Jej skutki dotkliwie odczuła również branża poligraficzna. Co nas czeka w 2021?

Przede wszystkim podwyżki cen zakupu surowców i komponentów, co w sposób bezpośredni przekłada się na wzrost kosztów produkcji i tym samym cen sprzedaży. Wyraźne wzrosty cen na rynku surowców obserwujemy od początku roku. Drastycznie rosną ceny celulozy na rynkach światowych — w porównaniu z sierpniem ubiegłego roku jest to wzrost o ponad 30%. Dodatkowo pojawiły się zakłócenia w łańcuchu dostaw spowodowane brakiem kontenerów w transporcie frachtowym. Systematycznie rosną koszty energii. Producenci i dostawcy obawiają się również utrudnień związanych z wystąpieniem siły wyższej w sektorze produkcji chemicznej.

Wydaje się, iż ten trend niestety utrzyma się przez kolejne miesiące. Firma Emerson dokłada wszelkich starań, by maksymalnie zniwelować podwyżki wyrobów gotowych i usług, przy czym zarówno postępujące podwyżki, jak i wydłużone terminy realizacji dostaw surowców i komponentów do produkcji mogą wpływać na poziom cenowy oraz terminy realizacji zleceń.

Udostępnij wpis

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Ekspozytor grawitacyjny dla Vileda

Ekspozytor grawitacyjny, podajnik, dyspenser grawitacyjny. Różnie można nazwać ten rodzaj materiału POS...
CZYTAJ WIĘCEJ

Wspieramy Kaufland – 20 lat w Polsce wspólnie z Emerson

"To dzięki Waszemu zaangażowaniu, rzetelności i elastyczności, możemy pochwalić się teraz 228 marketami - Wasz wkład jest nieoceniony!"
CZYTAJ WIĘCEJ

Zdrapka jako nowoczesny organizer

Ten produkt ma zdecydowanie szersze zastosowanie.
CZYTAJ WIĘCEJ