Skip to content

Kubki wielorazowe – praktyczne podejście do ekologii

Każdy z nas może przyczynić się do ochrony środowiska poprzez prosty krok, jakim jest rezygnacja z jednorazowych kubków.

W Polsce godnym rozpowszechniania jest ogólnopolski system kaucyjny “Take!Cup”, do którego mogą przystąpić kawiarnie, cukiernie i inne lokale gastronomiczne. W takich lokalach kubki wielokrotnego użytku wydawane są za kaucją 5 zł. Wypożyczony kubek Klienci mogą oddawać w dowolnym lokalu korzystającym z Take!Cup, zmniejszając w ten sposób ilość jednorazowych śmieci.

Źródło: https://www.takecup.pl/

Globalne marki jak Starbucks z programem „Bring Your Own Cup” czy Ikea, która zastąpiła jednorazowe kubki wielorazowymi w swoich sklepach, również idą w tym kierunku. Costa Coffee oferuje zniżki za używanie kubków wielorazowych, a McDonald’s również testuje system kaucyjny.

Rynek kubków wielorazowych rośnie, odpowiadając na popularność proekologicznych trendów. Zalety kubków wielorazowych to przede wszystkim ochrona środowiska, oszczędności finansowe oraz trwałość. Wady, jak wyższy koszt początkowy czy konieczność mycia kubków, nie powinny przesłaniać korzyści.

Stawiając na kubki wielorazowe, Emerson przyczynia się do promowania zrównoważonego stylu życia i budowania lepszej przyszłości dla naszej planety. Nasza oferta obejmuje sprzedaż kubków z indywidualnym nadrukiem, obsługę serwisową podczas eventu lub mycie kubków po evencie w siedzibie firmy Emerson oraz magazynowanie kubków.

W ofercie mamy również wynajem kubków. Zapewniamy dedykowany sprzęt serwisowy i wykwalifikowany zespół pracowników, który zadba o skuteczne, wydajne mycie i osuszanie.  Kubki już po czterech minutach są w stanie wrócić do ponownego obiegu.

Zalety kubków wielorazowych:

  • budują wśród konsumentów świadomość proekologiczną i dobre nawyki,
  • promują opakowania wielorazowe, w kontrze do plastikowych opakowań jednorazowych,
  • zmniejszają ilość generowanych odpadów,
  • są bezpieczne i wytrzymałe,
  • budują nową ekologiczną jakość,
  • mogą mieć wartość kolekcjonerską.

Sprawdź naszą ofertę na kubki wielorazowe — >https://emerson.pl/katalog/kubki-wielorazowe/

 

Udostępnij wpis

Facebook
Twitter
LinkedIn

„WOW Bag” czyli Wszechstronne Opakowanie Wielorazowe

W świecie, gdzie ekologia staje się nie tylko trendem, ale koniecznością, pragniemy przedstawić nasz wkład w tę zmianę.
CZYTAJ WIĘCEJ

Czas na jednowarstwową rewolucję. Przełamujemy mit wielowarstwowych ręczników papierowych.

W świecie, gdzie zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszy, pojawia się nowy trend: jednowarstwowe ręczniki papierowe...
CZYTAJ WIĘCEJ
Etykietowanie - usługi dodatkowe

Błędy w treściach etykiet – koszmar wielu producentów

Konsekwencje błędów na etykietach produktowych potrafią być bardzo bolesne dla producentów.
CZYTAJ WIĘCEJ