Skip to content
Emerson Offline 360

Historia Emerson

W Emerson Polska pasja spotyka się z wyzwaniem biznesowym. Od ponad 30 lat współtworzymy rynek druków specjalistycznych i zdrapek w Europie. Nasz dynamiczny rozwój sprawił, że dzisiaj Emerson to prężnie rozwijające się cztery obszary działalności, oferujące Klientom kompleksową gamę usług. Poznaj naszą historię!

Przewiń w dół
Marzec 2024
Infinity Packs
Wprowadzenie na rynek innowacyjnych opakowań wielorazowych dedykowanych dla branży logistycznej i e-commerce. Wśród nich: kosze transportowe, euroboxy, displaye i opakowania wysyłkowe.
Marzec 2024
grudzień 2023
Otwarcie biura w Berlinie
Otwarcie filii w Berlinie - Emerson Germany GmbH. Aby ułatwić Klientom codzienny kontakt z firmą nasi handlowcy pracują bezpośrednio w Niemczech. Zwiększyliśmy również naszą obecność na wydarzeniach branżowych odbywających się na terenie Niemiec.
grudzień 2023
Październik 2023
Rozwój Laboratorium
Laboratorium umożliwia nam szczegółową kontrolę procesu produkcyjnego i jakości wytwarzanych produktów - w czasie rzeczywistym. W ramach Laboratorium wykonujemy badania, w wyniku których możemy zasymulować zachowanie produktu wraz z upływem czasu (starzenie się produktu). W przypadku produktów powlekanych możemy precyzyjnie określać jakość i grubość powierzchni powlekanej, wykonując badania przy użyciu technologii X-Ray.
Październik 2023
Lipiec 2023
Uzyskanie certyfikatu EcoVadis
Ocena EcoVadis jest procesem kompleksowej oceny firmy pod kątem zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).
Lipiec 2023
2021
Dalszy rozwój etykiet
Instalacja kolejnych, nowoczesnych linii produkcyjnych w zakresie produkcji etykiet i konwertowania materiałów samoprzylepnych. W wyniku prac badawczo-rozwojowych wdrożono również innowacyjne rozwiązania i rozpoczęto procedurę patentową dla nowego produktu, łączącego etykietę z wybiórczym klejem i funkcją kopiowania.
2021
Maj 2021
Przystąpienie do SEDEX
Przystąpienie do programu SEDEX z pełnym audytem SMETA 4 Pillars weryfikującym działania firmy w zakresie środowiskowym, etycznym, BHP i CSR
Maj 2021
Maj 2020
Nowa lokalizacja Emerson Polska na Śląsku
W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku uruchamiamy kolejne obszary działalności. Poza produktami dla branży biuroserwisowej oraz drukarnią oferujemy usługi co-packingu i szeroko rozumianego wsparcia sprzedaży. Powstaje oferta Offline 360 adresująca całokształt zapotrzebowania Klientów na materiały i usługi dla biznesu. Uruchamiamy trzecią lokalizację w Będzinie (woj. śląskie) z szerokim zapleczem magazynowym i usługami w zakresie fulfillmentu i magazynowania.
Maj 2020
Marzec 2018
Wprowadzenie na rynek Zdrowego Paragonu
Wyznaczamy nowe trendy i jako pierwszy producent w kraju wprowadzamy na rynek Zdrowy Paragon fiskalny – wolny od szkodliwych bisfenoli A, S i pozostałych fenoli. Znak towarowy Zdrowy Paragon otrzymuje prawo ochronne w Urzędzie Patentowym. Zyskuje uznanie i ogromne zainteresowanie rynku, co potwierdza tytuł Produkt Roku 2019.
Marzec 2018
Styczeń 2017
Wprowadzenie Papieru ksero do oferty Emerson "Rodzina Królewska"
Wielka premiera linii produktowej Rodzina Królewska. W globalnej sprzedaży sieci retail i dystrybucyjnej w marce Emerson pojawia się ekskluzywny papier kserograficzny oraz etykiety samoprzylepne sygnowane grafiką tygrysa.
Styczeń 2017
Lipiec 2016
Rozbudowa departamentu etykiet samoprzylepnych
Inwestujemy w najnowocześniejsze technologie – instalujemy nowe linie produkcyjne wytwarzające etykiety samoprzylepne. Dzięki wysokiej produktywności i jakości produktu stajemy się istotnym graczem w branży etykiet samoprzylepnych w kraju i za granicą.
Lipiec 2016
Czerwiec 2015
Sprzedaż Lettershop do Funduszu Inwestycyjnego
Następuje podział przedsiębiorstwa na Lettershop i drukarnię, a w wyniku procesu sprzedaży Lettershop zostaje przejęty przez Fundusz Inwestycyjny.
Czerwiec 2015
Sierpień 2014
Pierwsza konsolidcja branży biurowej w zakresie dostaw produktów spożywczych
Do sieci sprzedaży dystrybucyjnej wprowadzamy, oprócz artykułów typowo biurowych, nowy asortyment – artykuły spożywcze. Z biegiem czasu dołączamy również produkty chemiczne, co pozwala Klientom skonsolidować kanał zakupów i zoptymalizować cały proces zakupowy. To rozwiązanie zagościło już na stałe w branży biuroserwisowej.
Sierpień 2014
Czerwiec 2011
Uruchomienie drugiej lokalizacji firmy - Logistyczna
Intensywny rozwój sprzedaży i rozbudowa parku maszynowego przyspieszają decyzję o uruchomieniu drugiego centrum produkcyjnego przy ul. Logistycznej w Piotrkowie Trybunalskim – w Logistic City Piotrków Distribution Center.
Czerwiec 2011
Grudzień 2010
Zatrudnienie osiąga 500 osób
To przełomowy moment w historii przedsiębiorstwa. Jesteśmy jednym z największych pracodawców w naszym regionie. Nieustannie inwestujemy w naszą kadrę – mamy bowiem świadomość, że firma to przede wszystkim kompetentny zespół ludzi.
Grudzień 2010
Luty 2008
Pierwsza produkcja kuponów zdrapkowych
Obecnie corocznie z naszej fabryki wyjeżdża ponad 300 mln kuponów ze zdrapką. Specjalizujemy się w produkcji zdrapek marketingowych, loteryjnych, kuponów z wykorzystaniem różnorodnych technologii druku, uszlachetniania i personalizacji. Nasze technologie i produkty zdrapkowe są chronione prawem patentowym.
Luty 2008
Luty 2006
Uruchomienie technologii personalizacji Ink-Jet
Inwestujemy w technologię druku Ink-Jet inline z drukiem offsetowym i flexo – na masową skalę produkujemy personalizowane listy przewozowe, druki operacyjne i formularze specjalistyczne dedykowane branżom logistycznej i finansowej.
Luty 2006
Lipiec 2002
Powołanie Lettershopu Emerson Direct Communication
Rozpoczynamy nowy profil działalności – powstaje centrum zarządzania danymi i produkcja korespondencji masowej, transakcyjnej i marketingowej. Obsługujemy największe banki i instytucje finansowe w kraju.
Lipiec 2002
Czerwiec 2001
Przerobione 200 000 ton papieru
Osiągamy rekordowe wskaźniki w ilości zakupionego i przerobionego surowca. Jesteśmy jedną z największych drukarni rolowych w Polsce i Europie – przetwarzamy ponad 200 tys. ton papieru w roli.
Czerwiec 2001
Listopad 1996
Pierwsza sprzedaż zagraniczna
Początkowo sprzedaż głównie na rynek niemiecki – następnie dynamiczna ekspansja na pozostałe kraje aktualnej Unii Europejskiej. Obecnie nasze produkty i usługi docierają do Europy, Ameryki, Azji i Afryki.
Listopad 1996
Wrzesień 1992
Rozpoczęcie działalności Emerson Polska
Formalna rejestracja firmy i uruchomienie pierwszych maszyn produkujących papier komputerowy, a następnie maszyn do produkcji rolek kasowych. Sprzedaż produktów wyłącznie na rynek polski – budowa sieci sprzedaży poprzez dystrybutorów.
Wrzesień 1992