Skip to content
Emerson Offline 360

Historia Emerson

Poznaj historię naszej firmy. Funkcjonujemy na rynku od 1992 r. Dzięki dynamicznemu rozwojowi jesteśmy
od lat jednym z największych w Europie producentów formularzy i druków specjalistycznych,
takich jak zdrapki czy dokumenty utajnione.

Przewiń w dół
Wrzesień 1992
Rozpoczęcie działalności Emerson Polska
Formalna rejestracja firmy i uruchomienie pierwszych maszyn produkujących papier komputerowy, a następnie maszyn do produkcji rolek kasowych. Sprzedaż produktów wyłącznie na rynek polski – budowa sieci sprzedaży poprzez dystrybutorów.
Wrzesień 1992
Listopad 1996
Pierwsza sprzedaż zagraniczna
Początkowo sprzedaż głównie na rynek niemiecki – następnie dynamiczna ekspansja na pozostałe kraje aktualnej Unii Europejskiej. Obecnie nasze produkty i usługi docierają do Europy, Ameryki, Azji i Afryki.
Listopad 1996
Czerwiec 2001
Przerobione 200 000 ton papieru
Osiągamy rekordowe wskaźniki w ilości zakupionego i przerobionego surowca. Jesteśmy jedną z największych drukarni rolowych w Polsce i Europie – przetwarzamy ponad 200 tys. ton papieru w roli.
Czerwiec 2001
Lipiec 2002
Powołanie Lettershopu Emerson Direct Communication
Rozpoczynamy nowy profil działalności – powstaje centrum zarządzania danymi i produkcja korespondencji masowej, transakcyjnej i marketingowej. Obsługujemy największe banki i instytucje finansowe w kraju.
Lipiec 2002
Luty 2006
Uruchomienie technologii personalizacji Ink-Jet
Inwestujemy w technologię druku Ink-Jet inline z drukiem offsetowym i flexo – na masową skalę produkujemy personalizowane listy przewozowe, druki operacyjne i formularze specjalistyczne dedykowane branżom logistycznej i finansowej.
Luty 2006
Luty 2008
Pierwsza produkcja kuponów zdrapkowych
Obecnie corocznie z naszej fabryki wyjeżdża ponad 300 mln kuponów ze zdrapką. Specjalizujemy się w produkcji zdrapek marketingowych, loteryjnych, kuponów z wykorzystaniem różnorodnych technologii druku, uszlachetniania i personalizacji. Nasze technologie i produkty zdrapkowe są chronione prawem patentowym.
Luty 2008
Grudzień 2010
Zatrudnienie osiąga 500 osób
To przełomowy moment w historii przedsiębiorstwa. Jesteśmy jednym z największych pracodawców w naszym regionie. Nieustannie inwestujemy w naszą kadrę – mamy bowiem świadomość, że firma to przede wszystkim kompetentny zespół ludzi.
Grudzień 2010
Czerwiec 2011
Uruchomienie drugiej lokalizacji firmy - Logistyczna
Intensywny rozwój sprzedaży i rozbudowa parku maszynowego przyspieszają decyzję o uruchomieniu drugiego centrum produkcyjnego przy ul. Logistycznej w Piotrkowie Trybunalskim – w Logistic City Piotrków Distribution Center.
Czerwiec 2011
Sierpień 2014
Pierwsza konsolidcja branży biurowej w zakresie dostaw produktów spożywczych
Do sieci sprzedaży dystrybucyjnej wprowadzamy, oprócz artykułów typowo biurowych, nowy asortyment – artykuły spożywcze. Z biegiem czasu dołączamy również produkty chemiczne, co pozwala Klientom skonsolidować kanał zakupów i zoptymalizować cały proces zakupowy. To rozwiązanie zagościło już na stałe w branży biuroserwisowej.
Sierpień 2014
Czerwiec 2015
Sprzedaż Lettershop do Funduszu Inwestycyjnego
Następuje podział przedsiębiorstwa na Lettershop i drukarnię, a w wyniku procesu sprzedaży Lettershop zostaje przejęty przez Fundusz Inwestycyjny.
Czerwiec 2015
Lipiec 2016
Rozbudowa departamentu etykiet samoprzylepnych
Inwestujemy w najnowocześniejsze technologie – instalujemy nowe linie produkcyjne wytwarzające etykiety samoprzylepne. Dzięki wysokiej produktywności i jakości produktu stajemy się istotnym graczem w branży etykiet samoprzylepnych w kraju i za granicą.
Lipiec 2016
Styczeń 2017
Wprowadzenie Papieru ksero do oferty Emerson "Rodzina Królewska"
Wielka premiera linii produktowej Rodzina Królewska. W globalnej sprzedaży sieci retail i dystrybucyjnej w marce Emerson pojawia się ekskluzywny papier kserograficzny oraz etykiety samoprzylepne sygnowane grafiką tygrysa.
Styczeń 2017
Marzec 2018
Wprowadzenie na rynek Zdrowego Paragonu
Wyznaczamy nowe trendy i jako pierwszy producent w kraju wprowadzamy na rynek Zdrowy Paragon fiskalny – wolny od szkodliwych bisfenoli A, S i pozostałych fenoli. Znak towarowy Zdrowy Paragon otrzymuje prawo ochronne w Urzędzie Patentowym. Zyskuje uznanie i ogromne zainteresowanie rynku, co potwierdza tytuł Produkt Roku 2019.
Marzec 2018
Maj 2020
Trzecia lokalizacja Emerson Polska
W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku uruchamiamy kolejne obszary działalności. Poza produktami dla branży biuroserwisowej oraz drukarnią oferujemy usługi co-packingu i szeroko rozumianego wsparcia sprzedaży. Powstaje oferta Offline 360 adresująca całokształt zapotrzebowania Klientów na materiały i usługi dla biznesu. Uruchamiamy trzecią lokalizację w Sosnowcu z szerokim zapleczem magazynowym i usługami w zakresie packagingu i fulfillmentu.
Maj 2020