Skip to content

„WOW Bag” czyli Wszechstronne Opakowanie Wielorazowe

W świecie, gdzie ekologia staje się nie tylko trendem, ale koniecznością, pragniemy przedstawić nasz wkład w tę zmianę.

W świecie, gdzie ekologia staje się nie tylko trendem, ale koniecznością, pragniemy przedstawić nasz wkład w tę zmianę. W Dniu bez Opakowań Foliowych, który przypada 23 stycznia, chcielibyśmy pokazać Państwu nasz kreatywny pomysł na zastąpienie plastikowych reklamówek. Stworzyliśmy alternatywę w postaci „Wow bag” – wielorazowej torby – siatki, która łączy innowacyjność z ekologią.

Zużycie torebek foliowych w UE

Polska jest na wysokim – trzecim miejscu w Unii Europejskiej pod względem ilości zużycia siatek foliowych o grubości do 50 mikronów. Tak wynika z raportu Eurostat „Consumption of plastic carrier bags-estimates” za rok 2020. Polacy zużyli wtedy średnio 20 torebek foliowych. Lepiej było tylko w Belgii (10) i Portugalii (17). Według raportu największe zużycie toreb dotyczyło Litwy (294), Czech (251) oraz Łotwy (229).

Uśredniając, mieszkaniec Unii Europejskiej w 2020 roku zużył średnio 87 plastikowych reklamówek. To o 6 reklamówek mniej w porównaniu do roku poprzedzającego.

Zużycie lekkich torebek foliowych w UE dokumentowane jest dopiero od 2018 roku. Trudno więc mówić już o jakiś trendach, ale w porównaniu do 2018 r. większość krajów europejskich ograniczyła zużycie plastikowych toreb.

Ekologia w stylu „Wow bag”

„Wow bag” to nasza odpowiedź na ekologiczne trendy i alternatywa dla „foliówek”. Nasza siatka może być wykonana z różnych materiałów. Aktualnie produkujemy ją z trwałej flizeliny, ale do jej wykonania można użyć np. nieaktualnych banerów reklamowych.

„Wow bag” to nie tylko ekologiczny wybór, ale i symbol nowoczesnego myślenia o środowisku. Unikalna konstrukcja torby, złożona z nacięć na całej powierzchni, sprawia, że pakowanie i rozpakowywanie zakupów jest niezwykle proste i szybkie. Wystarczy położyć produkty na siatce i pociągnąć za uszy – wszystko znajdzie się w środku. Nieporęczne przedmioty? Żaden problem! Nasza torba poradzi sobie z nimi bez trudu, dzięki systemowi rozkładania ciężaru, który umożliwia bezpieczne przenoszenie obciążeń do 10 kg.

 

Ale to nie wszystko. Nasza siatka jest też wyjątkowo kompaktowa. Można ją złożyć do rozmiaru kieszonkowego, co sprawia, że jest zawsze pod ręką – idealna dla tych, którzy cenią sobie wygodę i funkcjonalność. Dodatkowo nasza torba to świetny wybór dla miłośników roślin. Bezpiecznie przeniesiesz w niej doniczki, chroniąc rośliny podczas transportu.

W dobie eliminacji toreb foliowych z obrotu nasza siatka staje się nie tylko praktycznym wyborem, ale także świadomym krokiem w kierunku ochrony naszej planety. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na ekologiczne i trwałe rozwiązania.

Jeśli zainteresował Państwa ten produkt, zapraszamy do kontaktu pod adresem: marketing@emerson.pl

Źródło – Eurostat.

Udostępnij wpis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Kubki wielorazowe – praktyczne podejście do ekologii

Każdy z nas może przyczynić się do ochrony środowiska poprzez prosty krok, jakim jest rezygnacja z jednorazowych kubków.
CZYTAJ WIĘCEJ

Czas na jednowarstwową rewolucję. Przełamujemy mit wielowarstwowych ręczników papierowych.

W świecie, gdzie zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszy, pojawia się nowy trend: jednowarstwowe ręczniki papierowe...
CZYTAJ WIĘCEJ
Etykietowanie - usługi dodatkowe

Błędy w treściach etykiet – koszmar wielu producentów

Konsekwencje błędów na etykietach produktowych potrafią być bardzo bolesne dla producentów.
CZYTAJ WIĘCEJ