Skip to content

„WOW Bag” czyli Wszechstronne Opakowanie Wielorazowe

W świecie, gdzie ekologia staje się nie tylko trendem, ale koniecznością, pragniemy przedstawić nasz wkład w tę zmianę.

W świecie, gdzie ekologia staje się nie tylko trendem, ale koniecznością, pragniemy przedstawić nasz wkład w tę zmianę. W Dniu bez Opakowań Foliowych, który przypada 23 stycznia, chcielibyśmy pokazać Państwu nasz kreatywny pomysł na zastąpienie plastikowych reklamówek. Stworzyliśmy alternatywę w postaci „Wow bag” – wielorazowej torby – siatki, która łączy innowacyjność z ekologią.

Zużycie torebek foliowych w UE

Polska jest na wysokim – trzecim miejscu w Unii Europejskiej pod względem ilości zużycia siatek foliowych o grubości do 50 mikronów. Tak wynika z raportu Eurostat „Consumption of plastic carrier bags-estimates” za rok 2020. Polacy zużyli wtedy średnio 20 torebek foliowych. Lepiej było tylko w Belgii (10) i Portugalii (17). Według raportu największe zużycie toreb dotyczyło Litwy (294), Czech (251) oraz Łotwy (229).

Uśredniając, mieszkaniec Unii Europejskiej w 2020 roku zużył średnio 87 plastikowych reklamówek. To o 6 reklamówek mniej w porównaniu do roku poprzedzającego.

Zużycie lekkich torebek foliowych w UE dokumentowane jest dopiero od 2018 roku. Trudno więc mówić już o jakiś trendach, ale w porównaniu do 2018 r. większość krajów europejskich ograniczyła zużycie plastikowych toreb.

Ekologia w stylu „Wow bag”

„Wow bag” to nasza odpowiedź na ekologiczne trendy i alternatywa dla „foliówek”. Nasza siatka może być wykonana z różnych materiałów. Aktualnie produkujemy ją z trwałej flizeliny, ale do jej wykonania można użyć np. nieaktualnych banerów reklamowych.

„Wow bag” to nie tylko ekologiczny wybór, ale i symbol nowoczesnego myślenia o środowisku. Unikalna konstrukcja torby, złożona z nacięć na całej powierzchni, sprawia, że pakowanie i rozpakowywanie zakupów jest niezwykle proste i szybkie. Wystarczy położyć produkty na siatce i pociągnąć za uszy – wszystko znajdzie się w środku. Nieporęczne przedmioty? Żaden problem! Nasza torba poradzi sobie z nimi bez trudu, dzięki systemowi rozkładania ciężaru, który umożliwia bezpieczne przenoszenie obciążeń do 10 kg.

„WOW Bag” czyli Wszechstronne Opakowanie Wielorazowe - Emerson

 

„WOW Bag” czyli Wszechstronne Opakowanie Wielorazowe - Emerson

Ale to nie wszystko. Nasza siatka jest też wyjątkowo kompaktowa. Można ją złożyć do rozmiaru kieszonkowego, co sprawia, że jest zawsze pod ręką – idealna dla tych, którzy cenią sobie wygodę i funkcjonalność. Dodatkowo nasza torba to świetny wybór dla miłośników roślin. Bezpiecznie przeniesiesz w niej doniczki, chroniąc rośliny podczas transportu.

W dobie eliminacji toreb foliowych z obrotu nasza siatka staje się nie tylko praktycznym wyborem, ale także świadomym krokiem w kierunku ochrony naszej planety. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na ekologiczne i trwałe rozwiązania.

Jeśli zainteresował Państwa ten produkt, zapraszamy do kontaktu pod adresem: marketing@emerson.pl

Źródło – Eurostat.

Udostępnij wpis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Emerson z Diamentem Forbesa

Z ogromną dumą informujemy, że Emerson Polska został laureatem prestiżowego rankingu miesięcznika
CZYTAJ WIĘCEJ

Emerson na Lyreco Supplier Day 2024

175 dostawców i aż 91 stoisk! Wśród nich Emerson Polska. 24 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się Lyreco Supplier Day 2024.
CZYTAJ WIĘCEJ

Emerson na targach w Chinach i Hong Kongu

Przełom kwietnia i maja to dla nas okres podróżowania po targach w Chinach i Hong Kongu w poszukiwaniu nowych produktów – inspiracji dla nas i naszych Klientów.
CZYTAJ WIĘCEJ